Janusz Siemek - twórca portalu Ryglice-okolice.pl

Janusz Siemek - pomysłodawca i główny twórca portalu Ryglice-okolice.pl
 
 
J. Siemek urodził się w 1970 r. w Jodłowej i jest mieszkańcem miejscowości Lubcza.
Ukończył II LO w Tarnowie w klasie o profilu matematyczno- fizycznym i jest absolwentem wydziału filozofii w PAT w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) oraz wydziału teologicznego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie. Obronił pracę magisterską z dogmatyki nt. teorii ewolucji. Zdobył także świadectwo ukończenia Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Trzcianie na akordeon.
 
Jego zainteresowania są dość zróżnicowane: grał w zespole muzyki użytkowej- weselnej, pasjonuje go folklor i jest instrumentalistą na kontrabasie w zespole ludowym, interesuje się muzyką kościelną i organową, komponuje, pisze opowiadania, wiersze i inne teksty, maluje obrazy techniką olejną i akrylową, odnawia stare figury, zajmuje się tworzeniem stron internetowych, jego pasją jest internet a także zagadnienia społeczne, polityczne, dziennikarstwo, technologia informatyczna. Niektóre starsze prace prezentuje strona domowa: js.media.pl
Obecnie pracuje półetatowo w lokalnej instytucji kultury.
 
Janusz Siemek stworzył portal informacyjny Ryglice-okolice.pl: prowadzi samodzielnie stronę od strony informatycznej, graficznej. Oprócz tego jest głównym redaktorem serwisu: wyszukuje i redaguje zdecydowaną większość tekstów.
 
Kilka słów autora o portalu (tekst archiwalny z 19.03.2013):
 
"Wszystkie moje artykuły oraz te, które otrzymuję pocztą oznaczone są js*. Razem cały serwis zawiera ponad 2, 5 tys. artykułów. Można to sprawdzić patrząc na adres w oknie przeglądarki przy danym tekście. Ten artykuł ma np. nr 2643.
Codziennie nawet kilka godzin pochłania mnie prowadzenie tej strony. Wykonuję to w domu, czasem u znajomych. Przeważnie wiadomości zdobywam drogą internetową, telefonicznie, czasem dostarczają je współpracownicy lub inni zainteresowani. Jest też grupa artykułów, które przysyłają mi np. instytucje, firmy, osoby z którymi nawiązałem współpracę. Artykuły często są krótkie, spowodowane jest to trochę brakiem czasu, ale też ogólna formuła strony jest taka, żeby było krótko, zwięźle i na temat.
 
Większość pracy wykonuję sam i nie mam wsparcia żadnej firmy, instytucji. Mam nadzieję, że jak nie chce ktoś pomagać, to przynajmniej niech tego nie próbuje niszczyć.
Plany i pomysły na serwis mam o wiele większe niż to, co teraz prezentuję w portalu, ale musiałbym mieć pomoc, albo przynajmniej dany mi na to czas... Poza tym czasem zdarza się, że ktoś inny ściąga moje informacje a nawet były kradzieże tekstu. Ręce trochę opadają, bo czasem dostarczam komuś gotowy materiał i pomysły - i komuś za to płacą...
Wiele jest jednak sytuacji, które cieszą i pozwalają prowadzić ten autorski, niekomercyjny projekt. Najbardziej cieszy liczba Odwiedzających portal. Pozdrawiam ich wszystkich serdecznie i dziękuję za zainteresowanie".
 

Spisane przez: MP3
Odsłon artykułów:
17605564

Odwiedza nas 277 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…