wtorek, 23 czerwiec 2020 10:42

Przekazała oszustowi swoje oszczędności

Napisał

Podczas rozmowy telefonicznej 83-letnia kobieta, mieszkanka regionu tarnowskiego straciła ponad 45 tysięcy złotych. Oszust podał się za policjanta, który pomoże uwolnić syna z aresztu. Teraz oszusta poszukują tarnowscy kryminalni.

W piątek po raz kolejny w regionie tarnowskim rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Tym razem oszuści wybrali sobie gminę Lisia Góra i Skrzyszów. W godzinach dopołudniowych policjanci przyjęli aż 11 informacji o oszustwach na seniorach zamieszkujących w tych gminach. W czasie rozmów telefonicznych mężczyzna przedstawiał się za policjanta i proponował przekazanie pewnej sumy pieniędzy w zamian za uwolnienie z aresztu syna. W czasie rozmowy podały kwoty od 40 tysięcy nawet do 300 tysięcy złotych. Większość osób w trakcie rozmowy szybko zorientowała się w próbie oszustwa i przerwała rozmowę. Niestety jedna z kobiet, 83-letnia mieszkanka powiatu straciła ponad 45 tysięcy złotych, które przekazała oszustowi.

Tarnowscy policjanci ponawiają apel do seniorów, jak również ich najbliższych, aby podczas spotkań rodzinnych rozmawiali na temat sposobów, jakie wykorzystują teraz oszuści. Starajmy się przekazać podstawowe informacje naszym babciom i dziadziom, aby nie prowadzili takich rozmów telefonicznych. Oszust zawsze znajdzie sposób, aby wprowadzić nas w błąd.

Pamiętajmy najlepszym sposobem w takiej sytuacji, jest odłożenie słuchawki telefonu lub po prostu wciśnięcie przycisku z czerwoną słuchawką.

Info: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 983 razy
Odsłon artykułów:
17370520

Odwiedza nas 262 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…