poniedziałek, 06 lipiec 2020 11:47

Zatrzymany fałszywy policjant

Napisał

Policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który odpowie za udział w oszustwach. Mężczyzna wpadł w trakcie zorganizowanej zasadzki, kiedy próbował odebrać pieniądze przywiezione od kuriera. Mieszkańcy Lublina w wyniku tego przestępstwa stracili ponad 70 tys. złotych, które szybko zostały odzyskane. 

1 lipca do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że otrzymał zlecenie odebrania i przewiezienia na teren województwa podkarpackiego dwóch przesyłek od starszych osób. Mężczyzna podejrzewał, że mogą mieć one związek z oszustwami na „policjanta”. Bardzo szybko okazało się, że do komendy zatelefonowały starsze osoby, które zostały oszukane łącznie na ponad 70 tys. złotych. Przekazane zostały pieniądze oraz biżuteria. Pokrzywdzeni uwierzyli w historię o wypadku członka rodziny i konieczności przekazania za pośrednictwem Policji pieniędzy na ratowanie bliskich.

W związku ze zgłoszeniem funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu przystąpili do działań. Na terenie Kolbuszowej przygotowana została zasadzka, podczas której zatrzymano mężczyznę odbierającego pieniądze. Okazało się, że to 48-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Utracona gotówka oraz biżuteria zostały odzyskane i wrócą do właścicieli.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty udziału w oszustwie. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie. Sprawa jest rozwojowa.

Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Info: Komenda miejska Policji w Lublinie

Według nieoficjalnych informacji, zatrzymany to mieszkaniec gminy Skrzyszów, znany z zaangażowania w życie lokalnej społeczności.

Czytany 1606 razy
Odsłon artykułów:
17370541

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…