wtorek, 23 luty 2021 21:03

Gmina Skrzyszów i Ryglice razem w turystyce

Napisał

Gminy Skrzyszów i Ryglice postanowiły połączyć swoje działania i stworzyć wspólną, bogatą ofertę turystyczną. Pierwszym etapem współpracy gmin będzie połączenie chodnika Szynwałd – Zalasowa. 

Atutem obydwu gmin są znakomite warunki do aktywnego spędzania czasu oraz prowadzenia różnych form turystyki. Jest to niezwykle ważne dla mieszkańców, którzy oczekują bogatej formy rekreacji i wypoczynku.

Pierwszym etapem współpracy gmin będzie połączenie chodnika Szynwałd – Zalasowa. Ułatwi to przemieszczanie się zarówno rowerzystów, jak i spacerowiczów. Docelowo połączone zostaną wszystkie szlaki turystyczne. Powstaną trasy rowerowe, dla biegaczy, nordic walking, ale również coś dla grzybiarzy. Jeśli sytuacja na to pozwoli, odbędzie się grzybobranie na terenie gminy Skrzyszów i Pasma Brzanki.

Podjęto również starania, aby umożliwić mieszkańcom połączenia autobusowe z Ryglic i gminy Skrzyszów do Krakowa. Autobus będzie kursował między Gorlicami a Krakowem, przejeżdżając m.in. przez Zalasową, Ryglice, Szynwałd, Skrzyszów. Jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów, kursy te zostaną uruchomione od 1 maja br. Dla osób, które pracują na co dzień w Krakowie, a także studentów dojeżdżających na krakowskie uczelnie, będzie to dużym ułatwieniem. Ponadto uzyskane zostanie dodatkowe połączenie z Tarnowem. Planowane są również weekendowe kursy niniejszej linii.

Położenie gmin z dala od zakładów przemysłowych, czyste powietrze, lasy i dużo zieleni sprawiają, że miejsca te są atrakcyjne turystycznie. W centrum Świniogóry utworzona zostanie tablica oraz powstanie folder, gdzie oznaczone zostaną miejsca docelowe, które można będzie zwiedzać. Jednym z nich będzie Góra Kokocz – doskonały punkt widokowy, gdzie powstanie wieża widokowa. Możliwe będą m.in. nocne obserwacje gwiazd. Znajdą się tu również restauracje, gdzie można będzie zorganizować różne imprezy okolicznościowe, w tym np. wesela.
Dodatkowym atutem ww. gmin są również kończące się inwestycje w sieć światłowodową. Jest to sieć o bardzo dużej przepustowości, która już jest realizowana. Dzięki temu, mieszkańcy zyskują dostęp do najwyższych technologii.

Info: Urząd Miejski w Ryglicach / Urząd Gminy w Skrzyszowie

Foto: Góra Kokocz

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 1072 razy
Odsłon artykułów:
17605558

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…