czwartek, 22 kwiecień 2021 11:02

Areszt za pobicie sąsiada

Napisała

Policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o pobicie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom zawnioskować o areszt. Decyzją sądu, mieszkaniec Zagórza, który ma na swoim koncie podobne przestępstwa, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W poniedziałek, brzosteccy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Zagórza podczas wizyty pobił swojego 63-letniego sąsiada. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie pozostaje w dalszym leczeniu. Sprawcę pobicia przewieziono do dębickiej komendy w celu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie podobne przestępstwa, których dopuszczał się w przeszłości.

Zarzuty, które przedstawili mu funkcjonariusze dotyczą pobicia 63-latka, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, niebezpieczeństwa utraty życia. 

Na wniosek funkcjonariuszy wsparty przez dębicką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. Za popełnione przez 35-latka przestępstwo, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie mniejszą niż 3 lata.

Info: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Czytany 739 razy
Odsłon artykułów:
17370533

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…