poniedziałek, 21 czerwiec 2021 10:41

Policjanci zatrzymali włamywacza

Napisała

Policjanci z Pilzna wraz z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego komendy w Dębicy, ustalili i zatrzymali 39-latka, który włamał się do dworku i ukradł zabytkowe przedmioty. Jak się okazało mieszkaniec Dębicy odpowiedzialny jest również za szereg innych przestępstw. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Pilzna wspólnie z dębickimi policjantami pionu kryminalnego, pracowali nad ustaleniem sprawcy włamania do zabytkowego dworku na terenie gminy Pilzno. Zdarzenie miało miejsce w połowie czerwca br. Sprawca ukradł wtedy zabytkowe przedmioty znajdujące się w budynku. Pokrzywdzeni ponieśli straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, ustalili, że za włamanie odpowiedzialny jest 39-letni mieszkaniec Dębicy. W czwartek policjanci zatrzymali mężczyznę.

Podczas prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że 39-latek odpowiada również za inne przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna odpowiedzialny jest za kradzież części do pojazdów ciężarowych na terenie Dębicy, do której doszło w kwietniu br. Poszkodowany straty oszacował na kwotę ponad 17 tysięcy złotych. Ponadto początkiem czerwca br. włamał się on do samochodu dostawczego, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 4 tysięcy złotych.

W toku prowadzonego postępowania, mieszkaniec Dębicy usłyszał również zarzuty dotyczące uchylania się od obowiązku alimentacyjnego, posiadania narkotyków oraz przywłaszczenia powierzonego mu mienia. 39-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Funkcjonariusze ustalili również, że w przestępczym procederze brali także udział, 27-letnia mieszkanka Grabin oraz 34-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Decyzją sądu osoby te objęto policyjnym dozorem.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. 

Info: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Czytany 347 razy
Odsłon artykułów:
17277823

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…