wtorek, 01 luty 2022 19:05

Oszustwa seniorów

Napisał

W minionym tygodniu wpłynęły kolejne w tym roku informacje o oszustwach i usiłowaniach oszustw tarnowskich seniorów. Jedna z kobiet stracił niemalże 30 tysięcy złotych. Na uwagę jednak zasługują pani Wilhelmina lat 71 i pani Stanisława lat 90, które w rozmowie z oszustami poradziły sobie perfekcyjnie.

Jak informuje tarnowska policja, w zeszłym tygodniu w czwartek po godzinie 15 wpłynęła do komisariatu przy ul. Narutowicza informacja o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Sprawę zgłosiła pani Stanisława lat 90, która odebrała połączenia na telefon stacjonarny. Nieznana osoba podawała się za jej wnuczka i córkę próbując przekonać kobietę do przekazania sumy 40 tysięcy złotych. Kobieta jednak nie kontynuowała rozmowy z oszustami i rozłączyła połączenie – odkładając słuchawkę telefonu. Następnie powiadomiła policjantów.

Słowa uznania należą się również pani Wilhelminie z Tarnowa. 70-letnia kobieta dzień później, w piątek, też odebrała identyczny telefon, gdzie kobieta przedstawiała się jako wnuczka potrzebująca pilnie pieniędzy na ratowanie swojej matki, której grozi więzienie za spowodowanie wypadku. Kobieta wysłuchała co ma do przekazania rozmówczyni, a w tym samym czasie jej mąż zadzwonił do wnuczki, która szybko zdementowała rewelacje przekazywane przez oszustów. Połączenie również zostało przerwane, a sprawa zgłoszona na Policję.

Są to przykłady właściwego postępowania. Seniorze nigdy nie postępują pod wpływem emocji jakie targają tobą w takich sytuacjach.

Niestety jedna z kobiet z Tarnowa działając pod wpływem emocji przekazała oszustowi niemalże 30 tysięcy złotych, pozostawiając pakunek pod jedną z ławek na terenie naszego miasta. Oszust wykorzystał emocje kobiety, roztaczając wizję postępowania karnego w związku z potrąceniem ciężarnej kobiety.

We wszystkich przypadkach wszczęte zostały postępowania w związku z oszustwem i usiłowaniem oszustwa, które będą prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 473 razy
Odsłon artykułów:
17595326

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…