wtorek, 08 luty 2022 16:35

Okradali myjnie

Napisał

Trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie dla trójki mężczyzn, którzy dokonywali włamań do automyjni samochodowych w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Straty w wyniku ich działalności sięgnęły kwoty ponad 14 tysięcy złotych.

W grudniu tarnowscy policjanci odnotowali kilka włamań do automatów myjni samochodowych w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń myjni samoobsługowych oraz kaset przyjmujących bilon. Kilkutygodniowe postępowanie pozwoliło na wytypowanie sprawców, a następnie ich personalizację. To pozwoliło na zatrzymanie winowajców. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-27 lat, mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Usłyszeli oni zarzuty włamania oraz usiłowania włamania do wrzutni automyjni samochodowych oraz włamania do pomieszczeń tam się znajdujących. Straty, jakie ponieśli przedsiębiorcy z tytułu kradzieży i uszkodzeń, sięgnęły kwoty ponad 14 tysięcy złotych.

Policjanci przedstawili zatrzymanym 5 zarzutów włamania i usiłowania włamania. Sprawcy przyznali się do przedstawionych zarzutów. Prokurator wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt wobec zatrzymanych mężczyzn. Przychylił się on do tego wniosku i zastosował wobec trzech mężczyzn 3-miesieczy tymczasowy areszt.

Sprawa pozostaje w kręgu zainteresowań policjantów z komisariatu w Mościcach i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 379 razy
Odsłon artykułów:
17598277

Odwiedza nas 172 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…