piątek, 11 marzec 2022 18:39

Powiat Tarnowski pomaga partnerowi z Chmielnika

Napisał

W dniu 7 marca 2022 roku Powiat Tarnowski przekazał pomoc humanitarną dla partnera zagranicznego z miejscowości Chmielnik (Ukraina). W transporcie znalazły się m.in. artykuły higieniczne, środki czyszczące, produkty żywnościowe, woda mineralna, odzież dziecięca.

Współpraca Powiatu Tarnowskiego z Chmielnikiem rozpoczęła się w dniu 29 czerwca 2011 roku podpisaniem porozumienia o partnerstwie i współpracy. Miasto Chmielnik znajduje się w obwodzie winnickim (591 km od Tarnowa). Prawa miejskie uzyskał w 1448 roku. Chmielnik jest miejscowością uzdrowiskową. W pobliskiej Kuryłówce w 1860 roku urodził się wybitny polski pianista i kompozytor Ignacy Jan Paderewski.

Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Chmielnika. Na bieżąco informują nas o swoich potrzebach. Nasi mieszkańcy ochoczo włączyli się do zbiórki darów – mówi starosta Roman Łucarz.

Starosta Tarnowski serdecznie pragnie podziękować wszystkim instytucjom, firmom oraz mieszkańcom Powiatu Tarnowskiego za okazaną pomoc i solidarność. W odpowiedzi na wojnę i tragedię mieszkańcy powiatu otworzyli serca. Szczególne podziękowania kierujemy do firmy FTU Magdalena Jakubas, która nieodpłatnie udostępniła swój transport na potrzeby pomocy humanitarnej dla Chmielnika.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie przypomina również, że na terenie powiatu wytypowano i utworzono miejsce, z którego będzie następował odbiór zebranych rzeczy przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Magazyn jest zlokalizowany w jednej z firm w strefie przemysłowej w Niedomicach (gmina Żabno).

Wybór tego miejsca nie jest dziełem przypadku – podkreśla wicestarosta Jacek Hudyma. Jest to duży, nowoczesny obiekt, znajduje się blisko Tarnowa, dodatkowo z Niedomic łatwo dotrzeć w każdy zakątek powiatu.

Szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnowie pod numerami telefonu: +48 146883330, +48 146883331, +48 146883333, komórka +48 516529156.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 287 razy
Odsłon artykułów:
17370472

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…