sobota, 14 maj 2022 11:01

Seria stłuczek

Napisał

W czwartek dwie kolizje z udziałem pięciu pojazdów, w tym jedno w rowie, w piątek tak samo dwie kolizje i pięć pojazdów w tym jedno na dachu w centrum miasta. Kierowcy uważajcie na drogach.

W czwartek w Tarnowie i Skrzyszowie doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pięciu pojazdów. Pierwsze miało miejsce na ul. Lwowskiej w Tarnowie. Kierowca samochodu ciężarowego nie zdążył wyhamować i uderzył w volkswagena, który jechał przed nim, ten z kolei wypchnięty do przodu, uderzył w peugeota stojącego przed sygnalizacja świetlną na czerwony świetle. W peugeocie podróżowało trzy osoby, w tym dwoje dzieci, w pasacie dwie osoby dorosłe. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, osoby biorące udział w tym zdarzeniu drogowym nie wymagały hospitalizacji. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym.

Kilka godzin później w Skrzyszowie doszło do zderzenia dwóch pojazdów, z których jeden został wypchnięty do przydrożnego rowu melioracyjnego. W tym przypadku okazało się, że dwóch kierowców popełniło w tym samym czasie dwa różne wykroczenia. Kierowca fiata wyprzedzał na skrzyżowaniu, a kierowca dostawczaka wyjeżdżał z drogi poporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o rozstrzygnięcie tego zdarzenia, które zostało zakwalifikowane, jako kolizja drogowa.

W piątek po godzinie 7 rano w centrum Tarnowa na ul. Bema dachowała dacia. Okazało się, że 24-letni kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 55-letniemu kierowcy, uderzył w prawy bok dacii, a ta przewróciła się na dach na przejściu dla pieszych. 55-latek po udzielonej pomocy medycznej przez ratowników z pogotowia, nie uskarżał się na dolegliwości wymagające jego hospitalizacji. Młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 6 punktów karnych.

Takim samym rozstrzygnięciem zakończyła się piątkowa kolizja na ulicy Wyszyńskiego, Giełdowej i Beckera. Kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa przy włączaniu się do ruchu i spowodowała kolizję z prawidłowo jadącymi kierowcami fiata i forda. To zdarzenie również zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Tarnowska policja kierowcom życzy szerokiej drogi i bezpiecznego dojechania do wybranego przez siebie celu, nie tylko w piątek trzynastego…

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytaj także: Akcje ratownicze

Czytany 537 razy
Odsłon artykułów:
17595328

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…