niedziela, 25 wrzesień 2022 11:55

Akcja honorowego oddawania krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie

Napisał

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie przypomina o  akcji honorowego oddawania krwi, organizowanej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38 i zachęca do udziału wszystkich chętnych. Akcja odbędzie się 27 września 2022 roku, w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej, na parterze budynku.

Rejestracja potrwa w godzinach od 8.00 do 11.00. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności. Dla wszystkich, którzy oddadzą krew, przewidziany jest dodatkowo słodki poczęstunek.

W dniu akcji, na miejscu pojawi się Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, gdzie zainteresowani będą mieć możliwość uzyskania niezbędnych informacji, dotyczących rekrutacji do służby wojskowej, oraz nowo formowanego 113 batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie.

- W imieniu członków Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie zapraszam do oddania krwi osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat - zachęca Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski, prezes Klubu.

Jeżeli:

  • jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia,
  • czujesz się zdrowy,
  • ważysz nie mniej niż 50 kg,
  • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

możesz zostać Honorowym Krwiodawcą.

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi  przysługuje:

  • dwa dni zwolnienia od pracy: w dniu oddania krwi oraz w dniu następnym,
  • zwrot utraconego zarobku,
  • posiłek regeneracyjny,
  • prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 283 razy
Odsłon artykułów:
17585414

Odwiedza nas 342 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…