poniedziałek, 10 październik 2022 11:21

Wykopki kowalowskie dla Marysi

Napisał

W niedzielę 9 października w Kowalowej odbyła się kolejna akcja charytatywna na rzecz chorej mieszkanki Kowalowej. Wydarzenie zorganizowała miejscowa parafia i szkoła.

Pomysłodawcą "Parafialno-szkolnych wykopków" jest proboszcz parafii w Kowalowej ks. Stanisław Kocoł. Rok temu rodzinnemu piknikowi towarzyszyła zbiórka na ufundowanie wycieczek dla miejscowych dzieci. W tegorocznej drugiej edycji, celem była pomoc ciężko chorej 3-latce z tutejszej parafii i miejscowości. 

Całość rozpoczął różaniec święty. Z kolei na placu szkolnym przygotowano szereg atrakcji dla młodszych i starszych. Były gry, zabawy, pokazy, przedstawienia teatralne, muzyka, smaczne potrawy. Ważnym punktem wydarzenia było losowanie nagród ufundowanych przez lokalnych dobroczyńców. Do całej akcji włączyło się wiele osób, organizacji, instytucji.

Ze wszystkich zbiórek, które zorganizowano w kościele podczas Mszy świętych, sprzedaży, licytacji, fantów i innych rzeczy, jak informuje współorganizator wydarzenia- dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalowej Wacław Kołczak, uzyskano kwotę ponad 32 tysięcy złotych.

Czytaj także: Razem dla Marysi

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 829 razy
Odsłon artykułów:
19467338

Odwiedza nas 423 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…