środa, 01 luty 2023 18:47

Nowa rada ZPKWM

Napisał

W styczniu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Józef Gawron - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego wręczył akty nominacji członkom Rady.

Odbyło się też pierwsze posiedzenie, na którym zostały zgłoszone postulaty dotyczące pracy ZPKWM.ny krajobrazu.

W skład nowej Rady, na 5-letnią kadencję weszło 20 osób. Wśród nich znaleźli się m.in.: Grzegorz Wojtanowski nadleśniczy Nadleśnictwa Gromnik Lasów Państwowych, mieszkaniec Bistuszowej, Wojciech Skruch wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Wiktor Chrzanowski, o czym informowaliśmy w artykule: Zastępca burmistrza Tuchowa w radzie ZPKWM.

Dodajmy, że Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego jest jednostką budżetową samorządu Województwa Małopolskiego powstałą 30 stycznia 2009 r. w wyniku połączenia Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych w Krakowie, Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Starym Sączu i Zespołu Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie. ZPKWM kieruje działalnością 11 Parków Krajobrazowych (6 kieruje Oddział w Krakowie, 3  Oddział w Tarnowie i 2 Oddział w Woli Kroguleckiej) zajmujących łączną powierzchnię 181 040,1 ha. ZPKWM zarządza także Obszarami Chronionego Krajobrazu (OCHK). Jest ich 10 (1 w Oddziale w Woli Kroguleckiej, 2 w Oddziale w Krakowie oraz 7 w Oddziale w Tarnowie). Ich łączna powierzchnia to 572 873,13 ha. Poza zadaniami ochronnymi do kompetencji Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego należy wydawanie zezwoleń na wycinkę drzew na terenie: Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza oraz opiniowanie wycinki drzew na terenie Parków Krajobrazowych i Obszarów Chronionego Krajobrazu.

Inf.: ZPKWM

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 404 razy
Odsłon artykułów:
17605557

Odwiedza nas 221 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…