piątek, 03 marzec 2023 10:30

Bądź EKO w powiecie tarnowskim

Napisał

W dniu 1 marca rozpoczęła się realizacja projektu z zakresu edukacji ekologicznej w latach 2022-2025 na terenie województwa małopolskiego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem projektu pn.: „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V” jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej uczniów i mieszkańców gmin oraz wzrost wiedzy z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju poprzez edukację ekologiczną.

Projekt skierowany jest do uczniów 8 szkół ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego, m.in. do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach, Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie.

W ramach projektu będą realizowane m.in. takie działania jak: zajęcia i warsztaty ekologiczne, wyjazdy edukacyjne, prelekcje i warsztaty terenowe, prelekcje i warsztaty przyrodnicze przeprowadzone w szkołach przez partnerów, kampania informacyjno-promocyjna Bądź EKO. 

W celu wspólnej realizacji projektu zaplanowano współpracę z: Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział Tarnów, Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnowie, Centrum Usług Turystycznych i Komunalnych w Ciężkowicach, Firmą Your Partner Sp. z o.o., Pasieką „Złota Kuszka” Piotr Łosiński, Spółką Komunalną “Dorzecze Białej” Sp. z o.o.

Realizacja projektu zaplanowana jest od 01.03.2023 r. do 28.02.2025 r. a udział w projekcie jest bezpłatny.

więcej informacji znajduje się na stronie Starostwa Powiatu Tarnowskiego- powiat.tarnow.pl

Czytany 267 razy
Odsłon artykułów:
17595344

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…