poniedziałek, 24 kwiecień 2023 18:25

Kongres kominiarzy i ekoturystyczny piknik w Ryglicach

Napisał

W miniony piątek i sobotę do Ryglic przybyli kominiarze na swój drugi kongres, a także goście i turyści. 

21 kwietnia do Ryglic przybyło ponad 150 kominiarzy z całej Polski na Kongres Kominiarzy połączony z wyborami władz Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy.

Prezesem MCK na kolejną kadencję został po raz drugi Wiesław Zabawa. Nie zmienili się również członkowie zarządu, którzy wraz z prezesem zostali wybrani jednogłośnie.

W kongresie uczestniczyli goście: poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Pieczarka, wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron, wiceprzewodniczący sejmiku województwa małopolskiego Wojciech Skruch, wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski, przedstawiciele wielu instytucji państwowych i samorządowych, burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło wraz z sołtysami. Kongresowi towarzyszyli również wystawcy, prezentując nowoczesne piece, technologie spalania, jak również kominy.

W drugim dniu kongresu 22 kwietnia na Rynku w Ryglicach kominiarze uczestniczyli w Pikniku Ekoturystycznym, gdzie wspólnie z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi biesiadowali do późnych godzin wieczornych przy muzyce zespołów Hit Sanok oraz Relax.

Koła Gospodyń Wiejskich częstowały wspaniałymi potrawami, a zespoły ludowe umilały wspólnie spędzany czas. Dla dzieci natomiast przygotowano wiele atrakcji i konkursów, podczas których każdy otrzymał upominek.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 685 razy
Odsłon artykułów:
17370537

Odwiedza nas 219 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…