czwartek, 22 czerwiec 2023 10:56

Mieszkałem przed wojną w Tarnowie

Napisał

Nazywam się Izaak Izrael, mieszkałem przed wojną w Tarnowie przy ulicy Widok... Tarnowski teatr zaprasza na czytanie performatywne obszernych fragmentów zeznań Izaaka Izraela, mieszkańca przedwojennego Tarnowa.

Ten wstrząsający dokumentalny zapis jest przerażającym świadectwem czasu likwidacji tarnowskiego getta w czasie II Wojny Światowej podczas okupacji niemieckiej. Zeznania szczęśliwie ocalałego tarnowskiego Żyda zawierają mnóstwo lokalnych informacji historycznych i pokazują eksterminację ludności żydowskiej.

Czytanie odbędzie się w dniu 22 czerwca o godz. 19.00 na terenie Domu Emerytów, Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie prowadzonej przez Caritas przy ul. Starodąbrowskiej 33. Czytanie jest wydarzeniem towarzyszącym wystawy „Zimne spojrzenie. Ostatnie zdjęcia rodzin żydowskich z getta w Tarnowie" organizowanej przez BWA Tarnów.

Spektakl jest częścią projektu TARNOC. Dzięki temu wydarzenie jest darmowe.

Cykl wydarzeń TARNOC jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest miasto Tarnów. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Inf.: materiał prasowy Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie

Czytany 238 razy
Odsłon artykułów:
17370478

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…