czwartek, 20 lipiec 2023 11:12

Na ratunek życiu

Napisał

W ostatnią, jeszcze wakacyjną sobotę na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej odbędzie się VI Tarnowska Mundurowa Akcja Zbiórki Krwi organizowana przez mundurowe kluby krwiodawstwa zrzeszone przy Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Służbie Więziennej.

Już dzisiaj tarnowska policja zaprasza wszystkich tych którym leży na sercu dobro drugiego człowieka. Mowa oczywiście o dużej akcji mundurowych klubów krwiodawstwa pn. „Ratuj życie razem z nami”. W ostatnią, wakacyjną sobotę 2.09.2023 roku od godziny 8.00 do 13.00 strażacy, policjanci, funkcjonariusze służby więziennej zapraszają wszystkich dorosłych do oddania krwi, która zostanie przekazana dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. W akcję poboru krwi zaangażowały się oba tarnowskie punkty krwiodawstwa z „nowego” oraz „starego” szpitala.

Służby mundurowe zapraszają również najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu, którzy w tym czasie będą mogli dotknąć motocykli, radiowozów oraz wozów strażackich i służby więziennej. Pokażą „Bezpieczny Dom”, a funkcjonariusze Wydziału Prewencji tarnowskiej komendy podpowiedzą najmłodszym co zrobić, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem w drodze do szkoły, jak i z powrotem, czego unikać będąc samemu pod nieobecność rodziców w domu lub podczas zabawy na podwórku. Jak co roku przygotowany będzie dynamiczny pokaz działania służb ratowniczych. A wszystko to będzie można zobaczyć w tym dniu na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej.

Dla każdego krwiodawcy przygotowany będzie poczęstunek, drobne upominki oraz pyszna i pachnąca kawa. -Zapraszamy i jednocześnie zachęcamy do udziału w naszej akcji, która zaplanowana jest w sobotę 2 września 2023 roku w godzinach od 8.00 do 13.00 na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej- informuje tarnowska policja.

Każdy krwiodawca chcący oddać krew w tym dniu winien mieć przy sobie dowód osobisty, zjeść lekkie śniadanie i dzień wcześniej powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 231 razy
Odsłon artykułów:
17368489

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…