piątek, 28 lipiec 2023 10:46

Gmina Rzepiennik Strzyżewski otrzymuje 1 mln zł na odbudowę zabytków

Napisał

Gmina Rzepiennik Strzyżewski otrzymała prawie milion złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych – Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie czterech parafii w realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych, mających na celu zachowanie i odnowę historycznych kościołów oraz ich otoczenia.

Głównym celem dotacji jest wsparcie czterech parafii w realizacji inwestycji o szczególnym znaczeniu dla lokalnej społeczności. Wśród projektów znajduje się m.in. renowacja i konserwacja dachu kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim, przywrócenie blasku Kościołowi Parafialnemu pw. Wniebowzięcia NMP w Rzepienniku Biskupim czy częściowa restauracja kościoła p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Olszynach (650 tys. zł)

Dzięki temu dofinansowaniu, gmina Rzepiennik Strzyżewski będzie miała możliwość przywrócenia dawnej świetności i historycznego piękna swoim zabytkowym kościołom, co przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu i wzmacniania więzi społecznych w lokalnej społeczności.

Czytany 289 razy
Odsłon artykułów:
17368463

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…