poniedziałek, 14 sierpień 2023 12:32

Tuchów i Francja wspierają Baranówkę: pomoc humanitarna na miejscu

Napisał

Wspólna inicjatywa Gminy Tuchów oraz darczyńców z Francji przyniosła konkretną pomoc dla mieszkańców Baranówki. Wśród przekazanych darów znalazł się wóz strażacki, konserwy, odzież oraz leki.

Jak informuje urząd miejski w Tuchowie, w odpowiedzi na potrzeby Baranówki na Ukrainie, gmina Tuchów zorganizowała pomoc humanitarną, przekazując wóz strażacki, konserwy i odzież. Dodatkowo, dzięki wsparciu darczyńców z Francji, mieszkańcy Baranówki otrzymali leki. Jednak najbardziej wzruszającym momentem było wręczenie zestawów ratowniczych PSP R-1 i PSP R-0, zakupionych dzięki zbiórkom przeprowadzonym przez Aleksandra Kajmowicza, jego żonę oraz członków PTG „Sokół” Tuchów pod przewodnictwem Jana Duszy.

Burmistrz Baranówki, Aleksander Migej, wyraził głęboką wdzięczność za okazane wsparcie i zaprosił wszystkich darczyńców do odwiedzenia Baranówki po ustabilizowaniu sytuacji w regionie.

Za organizację transportu oraz załatwienie formalności odpowiedzialni byli druhowie OSP KSRG Tuchów – Łukasz Giemza i Grzegorz Wąs. Dzięki ich zaangażowaniu, pomoc dotarła bezpiecznie do Baranówki.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 248 razy
Odsłon artykułów:
17605606

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…