piątek, 18 sierpień 2023 19:55

Nowy Punkt Informacyjno-Doradczy dla cudzoziemców otwarty w Tarnowie

Napisał

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie otworzył w Tarnowie Punkt Informacyjno-Doradczy dla obywateli państw trzecich, oferujący wsparcie w zakresie legalizacji pobytu i pracy.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wsparcia dla cudzoziemców, Tarnów stał się miejscem nowego Punktu Informacyjno-Doradczego, zlokalizowanego przy alei Solidarności 5-9. Dzięki tej inicjatywie, osoby z wschodniej części województwa małopolskiego nie będą musiały udawać się do Krakowa w poszukiwaniu porad i pomocy.

I wicewojewoda małopolski, Ryszard Pagacz, podkreślił znaczenie tego przedsięwzięcia, mówiąc: "To spore ułatwienie". Po majowych pracach remontowo-budowlanych, w czerwcu otwarto nową przestrzeń obsługową. Znajduje się tam nowoczesna sala obsługi oraz sala konferencyjno-szkoleniowa wyposażona w zaawansowany sprzęt technologiczny.

Projekt ten jest częścią inicjatywy współfinansowanej ze środków UE w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. W Punkcie pracownicy udzielają pomocy w zakresie legalizacji pobytu, pracy oraz integracji cudzoziemców w Małopolsce.

Punkt czynny jest codziennie w godzinach 7.30-15.30.

Czytany 251 razy
Odsłon artykułów:
17277860

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…