wtorek, 22 sierpień 2023 16:47

Prolog Talii w plenerze. Darmowe, wydarzenia organizowane przez tarnowski teatr

Napisał

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na wakacyjne, bezpłatne wydarzenia w plenerze w ramach projektu TARNOC i zapowiadające zarazem kolejną edycę Festiwalu Komedii Talia. Już w najbliższy weekend m.in. zjawiskowy, podniebny spektakl "CUBO" włoskiej grupy eVenti Verticali, spektakl familijny "In blue" warszawskiego Teatru AKT czy projekcja filmu "Sonic. Szybki jak błyskawica".

- Teatr ma aspiracje szukania nowych przestrzeni i relacji, pozwalających odkrywać i prezentować aktywność twórców, i dawać widzom przyjemność uczestnictwa we wspólnych wydarzeniach. Plenerowy charakter przedsięwzięcia powstał z myślą zachęcania do rodzinnych, towarzyskich czy przyjacielskich wypraw na spotkanie ze sztuką - mówi Rafał Balawejder, dyrektor. Z czasem może okazać się to bowiem pierwszy krok ku własnym aspiracjom twórczym – tak młodszych jak starszych widzów – dających szansę na pełną obecność w kulturze rozumianej jako aktywne współuczestnictwo i tworzenie inspirowane własnymi przeżyciami wspartymi procesem intelektualnym.

Harmonogram wydarzeń w najbliższy weekend:

- 25 sierpnia 2023, piątek, godz. 20:00 spektakl familijny "In blue" Teatru AKT z Warszawy na Dziedzińcu Pływalni Akademii Tarnowskiej

"In blue" to przedstawienie o lekkiej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku i happeningu. To podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Spotyka na swej drodze nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe stwory. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.

Pierwotna wersja spektaklu została przygotowana specjalnie na okazję Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury. Czas trwania: 50 min.

- 26 sierpnia 2023, sobota, godz. 21:00 pektakl "CUBO" włoskiej grupy akrobatycznej eVenti Verticali na terenie Centrum Wypoczynku i Rekreacji KANTORIA TOSiR

"CUBO" to niezwykła sztuka gry światła, cieni i tancerzy, którzy balansują wysoko nad ziemią, na trójwymiarowej scenie. Zarówno światła, jak i kolory zmieniają wygląd podwieszonego na wysokości ok. 30 metrów sześcianu w zależności od artystów, którzy poruszają się zarówno wewnątrz, jak i po jego zewnętrznej stronie. Efekty specjalne oraz zapierające dech w piersiach akrobacje wykonawców, którzy prezentują swoje talenty na całym świecie, za każdym razem dostarczają widzom niezapomnianych wrażeń. Czas trwania: 50 min

- 27 sierpnia 2023 r., niedziela, godz. 16:00 spektakl Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie "Jaś i Małgosia" w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie

Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy, wartka akcja pozwolą na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną nam baśń. Każdy, dorosły i dziecko, znajdzie w świecie "Jasia i Małgosi" coś dla siebie.

Wystąpią: Matylda Baczyńska, Monika Wenta, Tomasz Piasecki, Kamil Urban oraz gościnnie Piotr Niedojadło Czas trwania: 70 min

– 27 sierpnia 2023 r., niedziela, godz. 20:30 "Sonic. Szybki jak błyskawica" w Zakątku Spycimira, ul. Wałowa 25 w Tarnowie Amerykańsko-kanadyjsko-japoński film stworzony na podstawie serii gier komputerowych i wideo. Historia najszybszego na świecie jeża Sonika, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na nowej planecie – Ziemi. W filmie – łączącym grę aktorską z niesamowitą animacją – Sonic i jego nowy przyjaciel Tom łączą siły, by stanąć oko w oko z geniuszem zła – doktorem Robotnikiem, planującym przejąć kontrolę nad światem.

W polskiej wersji językowej głosu głównym bohaterom użyczyli aktorzy związani z Tarnowem, Marcin Hycnar jako Sonic i Kamil Kula jako Tom Wachowski. Czas trwania: 100 min

Dla osób, które regularnie uczestniczą w wydarzeniach w ramach projektu TARNOC, Teatr przygotował kupony do zbierania pieczątek podczas tych wydarzeń. Wystarczą tylko trzy by kupon upoważnił do zakupu biletu w cenie 10 zł na jeden z podanych tytułów z jesiennego repertuaru. Są to: "Lekkość", "Mity greckie. Wyprawa po ambrozję", "Śluby panieńskie" i "Zimowy pogrzeb".

- Przed nami jeszcze dość sporo wydarzeń organizowanych w ramach TARNOCY. Ich szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie internetowej teatru oraz w naszych mediach społecznościowych. Na pewno nie zabraknie okazji do "złapania" kolejnych pieczątek - zachęca Małgorzata Mikos z Biura Promocji i Organizacji Widowni.

Wydarzenia są częścią projektu TARNOC, dzięki temu są darmowe.

Cykl wydarzeń TARNOC jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Inf.: materiał prasowy Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 189 razy
Odsłon artykułów:
17585390

Odwiedza nas 295 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…