niedziela, 03 wrzesień 2023 08:04

Bezpieczny powrót do szkoły - wzmożone działania policji i MORD

Napisał

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, tarnowscy policjanci, we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie (MORD), intensyfikują działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w rejonie placówek oświatowych.

Od najbliższego poniedziałku, 4 września, rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, która potrwa do 8 września. Policjanci i pracownicy MORD będą obecni m.in. w rejonie kilku szkół w Tarnowie oraz w miejscowościach takich jak Ilkowice, Koszyce Małe czy Skrzyszów. Głównym celem tej inicjatywy jest zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, przede wszystkim dzieciom, które wracają do szkół po letnich wakacjach.

W tym samym czasie MORD w Tarnowie wraz z policją zorganizują akcję „Zwalniam przed szkołą”. Tuż przed pierwszym dzwonkiem policjanci i pracownicy ośrodka będą przypominali kierowcom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w okolicach szkół, zwłaszcza w rejonie placówek edukacyjnych.

Dyrektor MORD w Tarnowie, Paweł Gurgul, zwrócił się do uczestników ruchu z prośbą o zachowanie ostrożności. Podkreślił, że tylko wspólna odpowiedzialność na drogach może chronić przed tragicznymi skutkami nierozważnych zachowań.

Nie tylko edukacja kierowców jest na porządku dziennym. Najmłodsi uczniowie otrzymają elementy odblaskowe, które mają zwiększyć ich widoczność na drodze. W trakcie akcji policjanci będą również rozdawali ulotki z wizerunkiem "Agatki", mające przypomnieć o ważności bezpiecznego zachowania na drodze.

Pomimo licznych działań i inicjatyw wciąż wiele zależy od odpowiedzialności rodziców. Należy dbać o to, aby dzieci znały zasady ruchu drogowego i zachowywały się odpowiednio, przede wszystkim podczas przechodzenia przez jezdnię.

Miejsca, gdzie 4 września rozpocznie się akcja „Zwalniam przed szkołą” obejmują Tarnów oraz inne miejscowości w regionie. O szczegółach tegorocznej edycji akcji informowali przedstawiciele MORD oraz komend powiatowych policji z regionu w trakcie konferencji prasowej.

Rodzice oraz wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać, że początek roku szkolnego to wyjątkowy czas, który wymaga od nas wszystkich zwiększonej ostrożności na drogach.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie

Czytany 298 razy
Odsłon artykułów:
17458352

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…