środa, 06 wrzesień 2023 18:55

Oddaj krew i pomóż potrzebującym – zaprasza Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Napisał

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnowie organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Wydarzenie odbędzie się 19 września 2023 roku w Starostwie Powiatowym przy ul. Narutowicza 38.

Akcja oddawania krwi będzie miała miejsce od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa, a rejestracja uczestników przewidziana jest w godzinach od 8:00 do 11:00. "Oddając krew, niesiemy pomoc tym, którzy zmagają się z poważnymi operacjami czy chorobami. Zachęcamy do aktu ofiarności wszystkich zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat," - mówi Jacek Hudyma, Wicestarosta Tarnowski i Prezes Klubu.

Honorowym Krwiodawcą można zostać, jeśli jest się wieku 18-65 lat, waży się minimum 50 kg, czuje się zdrowo, chce się pomóc innym. Warto pamiętać, by przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu oraz tłustych potraw. Konieczne będzie także przedstawienie dowodu osobistego. Dawcom przysługują liczne przywileje, takie jak dwa dni wolnego od pracy, zwrot utraconego zarobku, posiłek regeneracyjny oraz bezpłatne badanie grupy krwi.

Krew jest niezmiernie ważna dla wielu pacjentów. Jeżeli możesz, przyłącz się do akcji. Każda kropla liczy się.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 263 razy
Odsłon artykułów:
17602027

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…