wtorek, 19 wrzesień 2023 13:47

Pamięć o bł. Józefie Ulmie uczczona w Pilźnie

Napisał

W budynku dawnej Państwowej Szkoły Rolniczej w Pilźnie, gdzie obecnie mieści się siedziba firmy MET-CHEM, odsłonięto tablicę pamięci bł. Józefa Ulmy. Uroczystość, która odbyła się 16 września, zorganizowali przedstawiciele firmy MET-CHEM oraz Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej.

Bł. Józef Ulma w latach 1929-1930 był uczniem tej szkoły. Wiedza zdobyta podczas nauki zaowocowała w jego codziennym życiu, zwłaszcza w zakresie rolnictwa. Był pionierem w zakładaniu szkółki sadowniczej w swojej miejscowości i aktywnie dzielił się wiedzą z sąsiadami.

Uroczystość zgromadziła licznych gości, w tym mieszkańców ul. 3 Maja, pracowników firmy, harcerzy pilźnieńskiego hufca oraz przedstawicieli rodziny Ulmów, w tym Jerzego Ulma. Wśród uczestników byli także burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska oraz właścicielka firmy MET-CHEM, Halina Świerczek. Tablicę poświęcił pilźnieński proboszcz ks. Andrzej Wolanin.

Uroczystość była okazją do przypomnienia najważniejszych faktów z życia rodziny Ulmów oraz historii Państwowej Szkoły Rolniczej w Pilźnie.

W trakcie uroczystości harcerze zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony rodzinie Ulmów, która została beatyfikowana 10 września w Markowej.

Fot.: Krzysztof Kosowski

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 347 razy
Odsłon artykułów:
17595326

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…