czwartek, 28 wrzesień 2023 21:40

Senior stracił ponad ćwierć miliona złotych na fałszywej aplikacji bankowej

Napisał

72-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego został oszukany na ponad 280 000 złotych po zainstalowaniu aplikacji do inwestycji w kryptowaluty. Sprawa jest już zgłoszona tarnowskim policjantom, którzy prowadzą śledztwo w celu odnalezienia oszusta.

Jak informuje tarnowska policja, zainstalowanie aplikacji mającej pomóc w bankowych zyskach zamieniło się dla 72-latka w poważne straty finansowe. Mężczyzna, chcąc bezpiecznie zainwestować swoje oszczędności, stracił ponad 280 000 złotych na fałszywej aplikacji do inwestycji w kryptowaluty.

Kilka miesięcy temu senior postanowił zainwestować swoje zaoszczędzone pieniądze, oczekując oczywiście zysków. Odebrał telefon z propozycją inwestycji w kryptowaluty, obiecującą duży zysk. Z uwagi na swoje zainteresowanie takim przedsięwzięciem, bez wahania się zgodził. Został namówiony do zainstalowania na swoim urządzeniu aplikacji umożliwiającej zdalną pracę, co bezwzględnie wykorzystał oszust, który miał pełny dostęp do konta seniora.

Oszust „zainwestował” zgromadzone na koncie środki finansowe, przelał je na inne konta bankowe, a dodatkowo zaciągnął pożyczkę w banku na nazwisko seniora. W ten sposób 72-latek stracił ponad 280 tysięcy złotych. Oszukany mieszkaniec powiatu tarnowskiego zgłosił sprawę tarnowskim policjantom, którzy obecnie poszukują oszusta.

Czytany 184 razy
Odsłon artykułów:
17520532

Odwiedza nas 303 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…