piątek, 29 wrzesień 2023 00:12

Ogromne wsparcie dla małopolskich jednostek OSP i PSP

Napisał

Małopolskie jednostki Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej otrzymały znaczące wsparcie finansowe na zakup nowego sprzętu i samochodów ratowniczo-gaśniczych, co podkreśla zaangażowanie rządu w bezpieczeństwo i wsparcie dla strażaków.

Według informacji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie promes, samochodów i sprzętu dla małopolskich jednostek OSP i PSP. Łączna wartość wsparcia wynosi ponad 8,23 mln zł, co obejmuje 25 promes na łączną kwotę 400 tys. zł, 40 agregatów prądotwórczych o wartości prawie 830 tys. zł oraz 4 samochody ratowniczo-gaśnicze kosztujące około 7 mln zł. Wśród miast, które otrzymały nowy sprzęt, znalazł się również Tarnów.

Promesy dla OSP są przeznaczone na bieżące funkcjonowanie jednostek, a środki pochodzą z wpływów uzyskanych ze składek z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia. Agregaty prądotwórcze, pozyskane z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, trafią do 10 Komend Powiatowych/Miejskich PSP, w tym do Tarnowa.

W ramach projektu „Usprawnienie Ratownictwa na Drogach – Etap V” zakupiono 21 nowych samochodów pożarniczych za ponad 27 mln zł. Podczas uroczystości przekazano 4 samochody ratowniczo-gaśnicze, z których jeden trafi do Tarnowa.

Dodatkowo, w 2023 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dofinansowania dla zakupu 62 wozów ratowniczo-gaśniczych w Małopolsce, zwiększając tym samym liczbę nowych samochodów dla małopolskich jednostek OSP.

W ramach programu „Bitwa o remizy” gminy z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu otrzymają nawet 1 mln zł dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej, co podkreśla znaczenie remiz OSP jako centrów aktywności społecznej w gminach.

Wsparcie to jest wyrazem uznania dla długoletniej służby strażaków na rzecz bezpieczeństwa publicznego i ma na celu zapewnienie im jak najlepszych warunków do pełnienia służby.

Czytany 255 razy
Odsłon artykułów:
17370541

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…