sobota, 30 wrzesień 2023 12:33

Sukces gminy Szerzyny: Wygrana w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Napisał

Gmina Szerzyny odniosła sukces w 6. edycji budżetu obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Projekt "Festiwal dziedzictwa kulturowego ze smakiem", zgłoszony przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach, zdobył dotację w wysokości 100.000 zł.

Wniosek złożony przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach zdobył 1162 głosy z całej Małopolski, co zaowocowało uzyskaniem dotacji na organizację "Festiwalu dziedzictwa kulturowego ze smakiem". W 2024 roku odbędą się w ramach tego projektu pięć imprez kulturalnych, w tym Piknik ze smakiem, Święto Drewnianej Łyżki, Biesiada z kapelami, Święto Chleba i Spotkanie z tradycją.

Celem inicjatywy jest zachowanie i ocalenie dziedzictwa kulturowego regionu, promocja lokalnych twórców, rzemiosła i tradycyjnych produktów regionalnych, a także stworzenie atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu dla mieszkańców regionu.

Wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, wyraził swoje podziękowania dla Dyrektor Renaty Małek-Górka oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach za ich inicjatywę. Podziękował również wszystkim, którzy oddali swój głos na projekt z Gminy Szerzyny, a także Iwonie Gibas, Członkowi Zarządu Województwa Małopolskiego, za przekazanie dobrych informacji i wsparcie. Zaprosił wszystkich do udziału w wydarzeniach w 2024 roku.

Czytany 264 razy
Odsłon artykułów:
17370528

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…