środa, 04 październik 2023 18:07

Inwestycja 193 mln euro na aktywizację młodych w Małopolsce: Podsumowanie Programu POWER w subregionie tarnowskim

Napisał

W Tarnowie odbyło się podsumowanie Programu POWER, który zaowocował 193 mln euro wsparcia dla młodych mieszkańców Małopolski. W trakcie wydarzenia wyróżniono beneficjentów i projekty, które znacząco przyczyniły się do poprawy sytuacji zawodowej młodych ludzi.

Według informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, w Tarnowie odbyło się ważne wydarzenie - podsumowanie Programu POWER, który dostarczył 193 mln euro wsparcia dla młodych mieszkańców Małopolski. W spotkaniu wzięli udział Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, oraz Arkadiusz Psica, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, razem z innymi ważnymi przedstawicielami.

Wicemarszałek Józef Gawron podziękował za skuteczną realizację programu, który wsparł 92 tysiące osób poprzez staże, szkolenia, pośrednictwo zawodowe oraz dotacje na rozpoczęcie działalności.

Wyróżniono także organizacje i instytucje, takie jak Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego oraz Spółdzielnia Socjalna Serwis, a także Powiatowe Urzędy Pracy z kilku miast regionu.

Program POWER w Małopolsce przyniósł widoczne efekty, wspierając łącznie 92 tysiące osób, w tym 80 tysięcy bezrobotnych. Dzięki temu programowi, region ten rozwija się gospodarczo, a młodzi, wykształceni pracownicy stanowią jego atut.

Program ten stanowi inspirację dla innych regionów, pokazując, że inwestycje w młodych ludzi mogą przynieść realne korzyści społeczeństwu i przyczynić się do budowania perspektywicznych miejsc pracy.

Czytany 252 razy
Odsłon artykułów:
17522318

Odwiedza nas 933 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…