czwartek, 05 październik 2023 03:28

Małopolska Noc Naukowców: Fascynujące wydarzenie

Napisał

W dniu 29 września odbyła się Małopolska Noc Naukowców, która zachwyciła mieszkańców Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i innych miast regionu. To coroczne wydarzenie przyciągnęło tłumy pasjonatów nauki i ciekawych świata.

Według informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, Małopolska Noc Naukowców to coroczne wydarzenie, które gromadzi pasjonatów nauki, badaczy i edukatorów. W tym roku odbyła się 17. edycja wydarzenia w wielu miastach Małopolski, w tym w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i innych. Celem wydarzenia jest promocja nauki i zachęcanie do jej eksploracji.

Ponad 60 partnerów przygotowało atrakcje dla uczestników w każdym wieku. W Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach oraz w Zespole Szkół Zawodowych w Sułkowicach-Bolęcinie frekwencja przekroczyła oczekiwania.

Dla najmłodszych uczestników były gry terenowe, łamigłówki i zagadki logiczne, a na Politechnice Krakowskiej im. T. Kościuszki można było bawić się robotami i eksperymentować z ciekłym azotem.

Jeden z popularnych pokazów, "Triki Fizyki", był prezentowany przez Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Wyjaśniano skomplikowane zjawiska w sposób przystępny.

Wydarzenie w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie cieszyło się dużym zainteresowaniem i oferowało wiele atrakcji, włączając w to doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz mobilne planetarium.

Wieczór zakończono pokazem "Zobaczyć dźwięk" na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, eksplorując dziedziny nauki, takie jak akustyka techniczna.

Małopolska Noc Naukowców to wyjątkowe wydarzenie, które rozwija pasję do nauki i inspiruje do dalszego odkrywania świata.

Czytany 160 razy
Odsłon artykułów:
17368460

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…