poniedziałek, 16 październik 2023 16:48

Kolizja wozu strażackiego z osobówką w Czermnej

Napisał

W miejscowości Czermna, w powiecie tarnowskim, doszło do zderzenia wozu strażackiego z osobowym Fiatem Pandą. O winie zdecyduje sąd w Tarnowie na podstawie zgromadzonej przez policję dokumentacji.

Jak informuje tarnowska policja, w piątek przed południem, w Czermnej, doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa pojazdy: wóz straży pożarnej jadący w trybie uprzywilejowanym oraz samochód osobowy - Fiat Panda. Pojazd straży pożarnej, będący w trakcie interwencji, był wyposażony w działające sygnały dźwiękowe i świetlne. Zdarzenie to spowodowało całkowite zablokowanie ruchu na drodze przez kilkadziesiąt minut.

Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił niezbędnej pomocy nieletniemu pasażerowi fiata. Mimo początkowych obaw, chłopiec nie wymagał hospitalizacji.

Policjanci z Tuchowa, odpowiedzialni za ten rejon, przeprowadzili szczegółową dokumentację zdarzenia. Zebrane informacje, wraz z dowodami i zeznaniami świadków, zostaną przekazane do sądu w Tarnowie. To właśnie ta instytucja podejmie ostateczną decyzję w sprawie okoliczności zdarzenia oraz ewentualnej winy kierowców.

Czytaj także: Akcje służb ratowniczych: Wydarzenia październikowe

Czytany 228 razy
Odsłon artykułów:
17272829

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…