środa, 25 październik 2023 19:13

Zmarł Ksiądz dr Edward Kabat

Napisał

Zmarł Ksiądz dr Edward Kabat, były proboszcz parafii Dzierżaniny i rezydent w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej. Jego życie, pełne poświęcenia i duchowej służby, pozostawi niezatarte ślady w sercach wiernych.

Według informacji przekazanej na oficjalnej stronie Diecezji Tarnowskiej, 22 października 2023 roku odszedł Ksiądz dr Edward Kabat. Urodzony w 1950 roku w Sikorzycach, wyróżniał się nie tylko głęboką wiarą, ale także zaangażowaniem w rozwój intelektualny, co potwierdza jego doktorat uzyskany na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Ksiądz Edward swoją drogę kapłańską rozpoczął w 1975 roku, przyjmując święcenia z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Jego służba była rozległa i różnorodna, obejmując pracę duszpasterską w wielu parafiach, w tym w Skrzyszowie oraz za granicą. Pełnił również funkcję proboszcza w parafiach takich jak Chojnik, Ruda i Dzierżaniny.

Jego oddanie posłudze zostało docenione w 1994 roku, kiedy to otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale. Był nie tylko duchownym, ale także uczonym, co potwierdza jego doktorat oraz prace badawcze.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Wietrzychowicach, po której ciało Księdza Edwarda zostanie spoczywać na miejscowym cmentarzu.

Czytany 388 razy
Odsłon artykułów:
17273404

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…