piątek, 27 październik 2023 11:40

Policja ostrzega: Jak zabezpieczyć swoje płatności online?

Napisał

W obliczu rosnącej popularności płatności internetowych, policja jasielska, w oparciu o "Raport E-commerce w Polsce 2022", przypomina o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Oto, jak uniknąć pułapek cyberprzestępców podczas dokonywania transakcji online.

Płatności bezgotówkowe zyskują na popularności, oferując szybkość i wygodę zakupów online. Jednak z ich wzrostem rośnie również liczba prób oszustw. Aby zabezpieczyć swoje środki, użytkownicy powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Bramki płatności, takie jak PayU czy Przelewy24, umożliwiają szybkie i różnorodne formy transakcji online. Choć są wygodne, niosą za sobą ryzyko fałszywych stron płatności stworzonych przez oszustów. Ważne jest, aby zawsze weryfikować adres strony internetowej i unikać wprowadzania danych na stronach z podejrzanymi adresami URL.

Oprócz ostrożności przy korzystaniu z bramek płatności, użytkownicy powinni również zabezpieczyć swoje urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, które może przechwycić dane logowania. Regularne aktualizacje oprogramowania antywirusowego i unikanie podejrzanych linków to kluczowe kroki w utrzymaniu cyberhigieny.

Ponadto, stosowanie silnych haseł, włączenie weryfikacji dwuetapowej, regularne sprawdzanie stanu konta oraz ostrożne podejście do nieznanych linków i załączników to podstawowe zasady, które pomogą zabezpieczyć finanse online przed cyberprzestępcami.

W przypadku wykrycia podejrzanych działań, niezbędne jest szybkie zgłoszenie problemu odpowiednim służbom, takim jak CERT Polska. Pamiętaj, bezpieczeństwo online zaczyna się od świadomości i ostrożności każdego użytkownika.

Więcej informacji znajduje się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Czytany 348 razy
Odsłon artykułów:
17548916

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…