poniedziałek, 30 październik 2023 19:36

Nowy wóz strażacki dla OSP Ryglice

Napisał

W sobotę wieczorem OSP Ryglice wzbogaciło się o nowy samochód bojowy VW Crafter z napędem 4×4, dzięki staraniom komendanta gminnego, Wiesława Siedlika, oraz wsparciu finansowemu z różnych źródeł.

Jak informuje Urząd Miejski w Ryglicach, jednostka OSP w Ryglicach wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Ten nowoczesny samochód bojowy VW Crafter z napędem 4×4 będzie nieocenioną pomocą w działaniach ratowniczych, umożliwiając dotarcie do miejsc trudno dostępnych, zarówno podczas zdarzeń losowych, jak i w sytuacjach wymagających wsparcia dla Państwowego Ratownictwa Medycznego czy osób samotnych w trudnym terenie.

Projekt finansowania i zakupu samochodu zakładał łączny koszt w wysokości 442 000,00 zł. Środki pochodziły z różnych źródeł, w tym z budżetu gminy, dofinansowania WFOŚiGW, Samorządu Województwa Małopolskiego oraz wkładu strażaków OSP Ryglice.

Dodajmy, że w ramach inwestycji, gmina Ryglice przeznaczyła blisko 7 000 000,00 zł na rewitalizację remiz strażackich i budowę garaży w trzech miejscowościach. Dla OSP Ryglice zakupiono nowy samochód, a kolejnym krokiem będzie rozbudowa remizy w Ryglicach.

Czytany 356 razy
Odsłon artykułów:
17370518

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…