czwartek, 16 listopad 2023 00:28

Cyberoszustwa: BLIK stał się pułapką dla nieostrożnych

Napisał

Tarnowska policja alarmuje o rosnącej liczbie cyberoszustw, także wśród młodych ludzi, zwłaszcza tych wykorzystujących popularną metodę płatności BLIK. W ciągu zaledwie jednego tygodnia, sześć osób zgłosiło straty finansowe wynikające z nieostrożności w sieci, tracąc łącznie niemal 29 tysięcy złotych.

W obliczu rosnącej popularności cyfrowych metod płatności, jak BLIK, tarnowska policja ostrzega mieszkańców przed cyberprzestępcami. W ostatnim czasie, oszuści coraz częściej wykorzystują pośpiech i nieuwagę użytkowników mobilnych aplikacji bankowych, zwłaszcza młodych, do wyłudzania pieniędzy.

W ciągu ostatniego tygodnia, pięć osób padło ofiarą oszustw z wykorzystaniem metody BLIK, tracąc łącznie prawie 25 tysięcy złotych. Dodatkowo, jeden mieszkaniec zgłosił stracone 4 tysiące złotych po nieostrożnym kliknięciu w podejrzany link. Policja w Tarnowie wszczęła postępowanie w każdym z tych przypadków, jednak podkreśla trudności związane z odzyskaniem utraconych środków.

Tarnowska policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i przypomina, by nie podejmować pochopnych decyzji finansowych w sieci oraz zwracać uwagę na wszelkie podejrzane wiadomości i linki.

Czytany 187 razy
Odsłon artykułów:
17370534

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…