poniedziałek, 20 listopad 2023 04:35

Rekordowe wcielenie małopolskich terytorialsów

Napisał

Ponad 200 ochotników, w tym 43 kobiety, dołączyło do szeregów małopolskich terytorialsów, jak informuje Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

W dniu 17 listopada 2023 r., ponad 200 ochotników przekroczyło bramy jednostki wojskowej, by rozpocząć służbę w małopolskich Wojskach Obrony Terytorialnej. Wśród nowych rekrutów znalazło się aż 43 kobiety, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu służbą wojskową wśród obywateli, szczególnie po wybuchu konfliktu na Ukrainie.

Nowi terytorialsi zostaną poddani intensywnemu, 16-dniowemu szkoleniu podstawowemu. Program szkolenia obejmuje m.in. profesjonalne szkolenie strzeleckie, lekką taktykę, elementy musztry oraz zasady przetrwania w terenie. W grupie nowych rekrutów, blisko 80 żołnierzy to doświadczeni podoficerowie i szeregowi, którzy przejdą ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze. Pozostali, około 130 ochotników, będą kształcić się w podstawach taktyki i strzelectwa.

Rekruci, którzy z powodzeniem zaliczą egzamin kończący szkolenie, w tym całodobową pętlę taktyczną, złożą uroczystą przysięgę w Nowym Targu. To wydarzenie stanowi ważny krok w rozwoju sił obronnych regionu małopolskiego i Polski.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 228 razy
Odsłon artykułów:
17602026

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…