poniedziałek, 20 listopad 2023 16:55

Ostrzeżenia tarnowskiej policji przed cyberprzestępcami w okresie "Black Friday"

Napisał

Policja tarnowska ostrzega przed wzmożoną aktywnością cyberprzestępców w okresie zbliżających się promocji "Black Friday" i udostępnia wskazówki, jak bezpiecznie dokonywać zakupów online.

W związku z nadchodzącym "Black Friday", Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości wydaje ostrzeżenia i wskazówki, aby uniknąć oszustw internetowych.

Cyberprzestępcy wykorzystują okres promocji do tworzenia fałszywych ofert i stron internetowych. Kluczowe wskazówki obejmują sprawdzanie wiarygodności sklepów internetowych, unikanie podejrzanie niskich cen, weryfikację danych rejestracyjnych sklepu oraz korzystanie z bezpiecznych metod płatności, takich jak płatność za pobraniem.

Policja ostrzega także przed oszustwami na portalach aukcyjnych, reklamami w mediach społecznościowych oraz metodą na "BLIK", gdzie oszuści podszywają się pod znajomych, prosząc o przekazanie kodu BLIK.

Dodatkowo, Komenda Miejska Policji w Tarnowie zachęca do zapoznania się z serią artykułów na temat bezpiecznych płatności elektronicznych, których adresy można odnaleźć w artykule na stronie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i KG Policji - policja.pl.

Czytany 179 razy
Odsłon artykułów:
17457210

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…