poniedziałek, 20 listopad 2023 21:42

"SOWA" - Innowacyjne Centrum Nauki w Ryglicach

Napisał

Małe Centrum Nauki SOWA, będące Strefą Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, powstanie w Ryglicach przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Jak informuje Urząd Miejski w Ryglicach, Ryglice będą gospodarzem nowego projektu edukacyjnego – Małego Centrum Nauki SOWA. To inicjatywa realizowana we współpracy z renomowanym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a jej wartość sięga 1,2 miliona złotych. Projekt przygotował wiceburmistrz Ryglic, Krzysztof Kukułka i dyrektor CKPiT w Ryglicach, Marta Kozioł.

SOWA będzie składać się z dwóch funkcjonalnych przestrzeni: wystawienniczej i warsztatowej, oferując innowacyjne podejście do nauki poprzez interaktywne eksponaty, zajęcia konstrukcyjne i logiczne, a także warsztaty edukacyjne opracowane przez Centrum Nauki Kopernik.

Promesę na realizację projektu odebrał Zastępca Burmistrza Ryglic, Krzysztof Kukułka, podczas uroczystości w Drohiczynie, z rąk dyrektora Centrum Nauki Kopernik, Roberta Firmhofera, i przedstawiciela Ministerstwa Edukacji, Pawła Kocona.

Projekt, finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, ma na celu rozwijanie zainteresowań naukowych i badawczych wśród mieszkańców regionu.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 284 razy
Odsłon artykułów:
17605570

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…