czwartek, 23 listopad 2023 15:50

Apel policji okresie jesienno-zimowym: Uchronić przed wychłodzeniem

Napisał

Policja dębicka apeluje o czujność i reagowanie na sytuacje zagrożenia wychłodzeniem osób bezdomnych i samotnych w okresie zimowym.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych i samotnych. Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia tych, którzy przebywają na zewnątrz. Policjanci z Dębicy regularnie patrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna, w tym parki, zarośla, opuszczone budynki, czy ogródki działkowe.

Najbardziej narażone na wychłodzenie są osoby nietrzeźwe. Policja apeluje do społeczeństwa o reagowanie w sytuacji, gdy zauważymy osobę leżącą na chodniku czy śpiącą na ławce, aby zapobiec zamarznięciu. Wskazane jest także zwrócenie uwagi na sąsiadów, zwłaszcza starszych i samotnych, czy są odpowiednio przygotowani do zimy.

W przypadku zauważenia osób potrzebujących pomocy, zaleca się powiadomienie odpowiednich służb. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub 987, aby potencjalnie uratować czyjeś życie. Policja przypomina, że nie zawsze jest w stanie dotrzeć do wszystkich potrzebujących, dlatego współpraca i czujność społeczeństwa jest niezwykle ważna.

Czytany 117 razy
Odsłon artykułów:
17277916

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…