czwartek, 23 listopad 2023 15:52

Wsparcie dla "Czystego Powietrza" w Małopolsce

Napisał

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wprowadza nowych operatorów programu „Czyste Powietrze” w Małopolsce, aby usprawnić wymianę nieefektywnych kotłów.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, NFOŚiGW zainicjował współpracę z pięcioma nowymi operatorami programu „Czyste Powietrze” w Małopolsce, mając na celu ułatwienie mieszkańcom wymiany starych kotłów oraz przeprowadzenie termomodernizacji. Umowy podpisano 22 listopada w Krakowie, z udziałem wicemarszałka Józefa Gawrona.

Operatorzy, w tym NDE Sp. z o.o., Stowarzyszenie EkoMonterzy, EnergiaPlus Sp. z o.o., Stargel Sp. z o.o. i Fundacja Pozytywni CO2, będą pomagać mieszkańcom w planowaniu i realizacji inwestycji związanych z ekologicznym ogrzewaniem. Działania te wspierają również samorządy lokalne, z 22 gminami w Małopolsce już aktywnie zaangażowanymi jako operatorzy.

Łączny budżet na działania operatorów w trzech województwach, w tym Małopolsce, wynosi około 20 mln zł. Celem jest zwiększenie efektywności programu, poprawa jakości powietrza, i ułatwienie mieszkańcom dostępu do funduszy na ekologiczne inwestycje.

Operatorzy będą identyfikować się specjalnymi identyfikatorami NFOŚiGW, aby zapewnić mieszkańcom wiarygodność doradców. Inicjatywa ta ma na celu przyspieszenie tempa realizowanych termomodernizacji oraz wymiany starych źródeł ciepła, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka oszustw.

Czytany 132 razy
Odsłon artykułów:
17268316

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…