piątek, 24 listopad 2023 06:28

Płatności biometryczne – Nowa era płatności

Napisał

Policja jasielska informuje o rosnącej popularności płatności biometrycznych, technologii umożliwiających finalizację transakcji przez analizę unikalnych cech użytkownika.

Płatności biometryczne, coraz częściej wykorzystywane na rynku, pozwalają na weryfikację tożsamości użytkownika poprzez unikalne cechy, takie jak tęczówka, struktura żył w palcu, linie papilarne czy rozpoznawanie twarzy i głosu. Dostępne technologie, takie jak PayEye, Payvein, FaceID, czy systemy rozpoznawania głosu, zyskują na popularności, oferując wygodę i szybkość płatności.

Kwestie bezpieczeństwa są kluczowe – dostawcy usług zapewniają, że w bazach danych przechowywane są zaszyfrowane numery, a nie rzeczywiste odciski czy obrazy. Chociaż pojawiają się obawy dotyczące prywatności i dokładności odczytów, dostawcy podkreślają bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych.

Rozwój technologii FinTech, takich jak BLIK w Polsce, świadczy o dynamicznym rozwoju rynku płatności mobilnych i biometrycznych. Policja przypomina o konieczności zachowania zdrowego rozsądku przy korzystaniu z nowych technologii płatniczych.

Czytany 161 razy
Odsłon artykułów:
17268308

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…