piątek, 24 listopad 2023 10:01

"Jak rozweselić smutną skarpetkę?" - warsztaty kreatywne dla dzieci w Teatrze Solskiego

Napisał

Po co nosimy skarpetki? Skąd się wzięła ich nazwa? Co zrobić z "samotnymi" skarpetkami, które nie mają pary? Czy da się zmienić zwykłe skarpetki w zabawki i dekoracje inne niż wszystkie? Odpowiedzi na te pytania i na jeszcze kilka innych poznacie w trakcie bezpłatnych warsztatów "Jak rozweselić smutną skarpetkę?" 2 grudnia o godzinie 10:00. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 7-9 lat wraz z opiekunami.

Uczestnicy warsztatów nie tylko poznają historię skarpetek i trochę ciekawostek na ich temat, ale przede wszystkim będą się dobrze bawić podczas tworzenia zabawek sensorycznych ze skarpetek. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Jasielec, która już wielokrotnie dbała o plastyczną część warsztatów teatralnych w Solskim poprzez wspólne przygotowywanie z dziećmi rekwizytów, dekoracji i elementów scenografii.

Chciałabym aby uczestnicy podczas warsztatów nie tylko usłyszeli coś ciekawego o skarpetkach, pobawili się nimi, ale także poznali przyjemny i kreatywny sposób na spędzanie wspólnego czasu podczas długich, zimowych wieczorów. Chcę pokazać, że taką samotną skarpetkę nie musimy wyrzucać, że możemy dać jej drugie życie, a przy okazji chronić środowisko. Spróbuję pokazać ile jest ciekawych rozwiązań, żeby połączyć zabawę z ekologią - zachęca Agnieszka Jasielec.

Czas trwania: około 90 minut
Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy odbywają się w Biurze Promocji i Organizacji Widowni: 14 688 32 87, 784 976 025 lub 668 323 998, (czynne poniedziałek – piątek – od 8:00 do 16:00).

Wydarzenie jest częścią projektu TARNOC. Dzięki temu wydarzenie jest darmowe.

Cykl wydarzeń TARNOC jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Inf.: Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie

Czytany 133 razy
Odsłon artykułów:
17268325

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…