sobota, 25 listopad 2023 09:15

Gala III Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni" w Zabawie

Napisał

W Szkole Podstawowej w Zabawie odbyła się gala wręczenia nagród w ramach III edycji wojewódzkiego konkursu "Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni", promującego bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

20 listopada br. w Szkole Podstawowej w Zabawie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni", organizowanym pod patronatem wielu instytucji, w tym Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także wicemarszałka województwa i lokalnych władz samorządowych. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Wypadek! Udziel pomocy, bądź człowiekiem wielkiej mocy".

Celem konkursu było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń w ruchu drogowym oraz aktywizacja młodych ludzi do edukacji i propagowania bezpiecznych zachowań. Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dzieci z grup przedszkolnych.

W jury zasiadał Komendant Komisariatu Policji w Żabnie, a wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, policji, straży pożarnej, samorządowcy oraz dyrektorzy instytucji kultury. Gala była również okazją do włączenia się w obchody Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych, symbolizowane przez pomnik "Przejście" w Zabawie.

Wydarzenie podkreślało znaczenie edukacji i współpracy różnych instytucji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wśród laureatów znaleźli się m.in. uczniowie z Czermnej, Łękawicy.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 386 razy
Odsłon artykułów:
17602042

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…