wtorek, 28 listopad 2023 18:05

Jubileusz 50 lat małżeństwa w gminie Tarnów

Napisał

W Domu Kultury w Radlnej odbyła się ceremonia wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla czterdziestu par z gminy Tarnów świętujących w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

W ostatnią niedzielę listopada, w gminie Tarnów, odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanych przez Prezydenta RP. Wyróżnienie to, ustanowione w 1960 r., jest wyrazem uznania dla par, które przetrwały pół wieku w związku małżeńskim. W tym roku, 40 par z gminy Tarnów, które obchodzą „Złote Gody”, odebrało medale z rąk wójta Grzegorza Kozioła.

Uroczystość upiększyły gratulacje, listy i kwiaty od znaczących osobistości, w tym posła Anny Pieczarki, przedstawicieli lokalnych władz i kościoła. W wydarzeniu wzięli udział także członkowie zarządu powiatu, radni gminy Tarnów, sołtysi, duchowni oraz dyrektor PCPR Anna Górska.

Ta wyjątkowa uroczystość podkreśla znaczenie trwałości małżeńskiej i stanowi ważny element kultury lokalnej, świętując wspólnie przeżyte lata, miłość i wzajemne wsparcie.

Czytany 225 razy
Odsłon artykułów:
17368460

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…