wtorek, 28 listopad 2023 17:22

Apel policji o ostrożność na śliskich drogach

Napisał

Policja ostrzega o trudnych warunkach na drogach spowodowanych opadami śniegu i apeluje o zachowanie rozwagi w ruchu drogowym.

W obliczu obecnych trudnych warunków pogodowych, jasielska policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Padający śnieg i błoto pośniegowe na jezdniach powodują, że droga hamowania pojazdów wydłuża się znacząco, co zwiększa ryzyko wypadków. Kierowcy powinni pamiętać o redukcji prędkości, włączaniu świateł oraz unikaniu ryzykownych manewrów, jak wyprzedzanie czy wymijanie. Szczególną uwagę należy zwrócić w rejonach leśnych i przy zbiornikach wodnych, gdzie warunki mogą być jeszcze gorsze.

Policja zwraca uwagę również na pieszych, którzy powinni unikać wchodzenia na przejście dla pieszych bez upewnienia się, czy nadjeżdżający pojazd jest w stanie zatrzymać się. Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym, aby zwiększyć widoczność dla kierowców.

Podkreślając wagę bezpieczeństwa, policja przypomina, że prędkość dopuszczalna nie zawsze jest prędkością bezpieczną i zachęca wszystkich uczestników ruchu drogowego do zachowania rozwagi oraz ograniczonego zaufania.

Czytany 134 razy
Odsłon artykułów:
17268264

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…