wtorek, 28 listopad 2023 17:25

Ostrzeżenie policji: Lód na akwenach wodnych jest niebezpieczny

Napisał

Policja tarnowska ostrzega przed zagrożeniami związanymi z zamarzniętymi akwenami wodnymi i apeluje o ostrożność podczas spędzania czasu na lodzie.

Zimowa aura sprawia, że stawy, jeziora i rzeki zaczynają pokrywać się lodem, co stwarza realne zagrożenie dla osób poszukujących rozrywki na akwenach wodnych. Policjanci z Tarnowa podkreślają, że nawet jeśli lód wydaje się bezpieczny, może być niebezpiecznym pułapem. Szczególnie narażone są dzieci, wędkarze i osoby skracające sobie drogę przez zamarznięte zbiorniki wodne.

Apelują o unikanie nieprzemyślanego wchodzenia na lód i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. W razie załamania lodu, należy zachować spokój, wzywać pomocy i starać się wydostać na lód w pozycji leżącej. Jeśli jesteś świadkiem takiej sytuacji, natychmiast wezwij pomoc i poszukaj przedmiotów, które mogą być wykorzystane do ratowania tonącej osoby, takich jak deska, kij, lina, sanki lub koło ratunkowe.

Policja przypomina, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i w razie wątpliwości, nie należy podejmować ryzykownych akcji ratunkowych.

Czytany 163 razy
Odsłon artykułów:
17268391

Odwiedza nas 276 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…