środa, 29 listopad 2023 00:09

3 mln w 7 lat: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Napisał

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) w ciągu 7 lat swojego działania udowodniła swoją skuteczność, gromadząc ponad 3 miliony zgłoszeń od obywateli, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Według informacji, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, funkcjonująca od 7 lat, odegrała znaczącą rolę w rozwiązywaniu lokalnych problemów związanych z bezpieczeństwem, dzięki aktywnemu zaangażowaniu społeczeństwa. Ta inicjatywa, przyczyniająca się do poprawy poczucia bezpieczeństwa, zgromadziła ponad 3,3 miliona zgłoszeń użytkowników, współpracujących z policją w identyfikacji i rozwiązywaniu problemów.

Zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takie jak nieprawidłowe parkowanie czy przekraczanie dozwolonej prędkości, stanowią większość zgłoszeń. KMZB pozwala również na sygnalizowanie innych rodzajów zagrożeń, w tym tych związanych z osobami w trudnych sytuacjach życiowych.

W obliczu spadających temperatur, policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby, których sytuacja życiowa w połączeniu z warunkami pogodowymi może stwarzać zagrożenie. Informacje o osobach potrzebujących pomocy można przekazywać poprzez KMZB, aplikację Moja Komenda, telefon alarmowy 112 czy też bezpośrednio policjantom.

Dzięki KMZB, która jest wynikiem konsultacji społecznych i sugestii użytkowników, możliwe jest rozwiązywanie wielu lokalnych problemów, co przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa społeczeństwa.

Mapa dostępna jest w naszej zakładce od 14 października 2016 r.: Alarmowe - Krajowa Mapa Zagrożeń

Czytany 764 razy
Odsłon artykułów:
17268388

Odwiedza nas 238 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…