poniedziałek, 15 styczeń 2024 17:55

Uroczyste Pożegnanie Komendanta PSP w Dębicy

Napisał

St. bryg. Krzysztof Marek, po 31 latach służby, żegna się z funkcją Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy.

Według informacji Starostwa Powiatu Dębickiego, 12 stycznia 2024 roku oznaczał ostatni dzień służby st. bryg. Krzysztofa Marka jako Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Uroczyste pożegnanie miało miejsce w miejscowej komendzie, z udziałem ważnych osobistości, w tym posła na Sejm RP Jana Warzechy, zastępców Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego oraz lokalnych władz.

St. bryg. Krzysztof Marek rozpoczął swoją karierę w pożarnictwie w 1993 roku, kształcąc się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Jego droga zawodowa prowadziła przez różne stanowiska w Państwowej Straży Pożarnej, od specjalisty po oficera operacyjnego w Wydziale Operacyjnym w Rzeszowie. Posiadał także tytuł magistra w zakresie wychowania obronnego i bezpieczeństwa publicznego oraz ukończył studia podyplomowe w zarządzaniu i dowodzeniu.

Od 2019 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy. Za swoją wieloletnią służbę został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Kariera st. bryg. Marka była przykładem poświęcenia i profesjonalizmu w służbie pożarniczej. Jego odejście ze stanowiska jest znaczącym momentem dla PSP w Dębicy i świadczy o końcu ważnego rozdziału w historii tej jednostki. Uroczysty apel był okazją do wyrażenia uznania za lata służby i zaangażowania w ochronę i bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Czytany 903 razy
Odsłon artykułów:
17598228

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…