wtorek, 16 styczeń 2024 16:43

Nowi wicewojewodowie Małopolski powołani przez premiera Tuska

Napisał

Premier Donald Tusk powołał Elżbietę Achinger i Ryszarda Śmiałka na stanowiska wicewojewodów małopolskich, wzmocnienia więzi między rządem a samorządem.

Premier Donald Tusk mianował Elżbietę Achinger na I wicewojewodę małopolskiego oraz Ryszarda Śmiałka na II wicewojewodę małopolskiego. Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wyraził zadowolenie z obsadzenia tych stanowisk doświadczonymi osobami i życzył im satysfakcji z pełnienia swoich obowiązków.

Elżbieta Achinger, nowa I wicewojewoda, ma doświadczenie w samorządzie i polityce. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, była radną Rady Miejskiej w Wieliczce, radną Sejmiku Województwa Małopolskiego, a także posłem na Sejm RP.

Ryszard Śmiałek, mianowany na II wicewojewodę, jest absolwentem ekonomii i filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada doświadczenie menedżerskie w różnych podmiotach polskich i międzynarodowych.

Wojewoda Klęczar zapowiedział, że podział kompetencji między wicewojewodów nastąpi na drodze dialogu, podkreślając swoje zaangażowanie w sprawy finansowe, kadrowe, zarządzanie kryzysowe, rolnictwo i zdrowie. Podział zadań między wicewojewodami ma być decyzją wspólną.

Powołanie nowych wicewojewodów ma za zadanie umocnić współpracę pomiędzy rządem a samorządem, a także przyczynić się do skuteczniejszego zarządzania sprawami regionu.

Czytany 154 razy
Odsłon artykułów:
17370515

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…