środa, 17 styczeń 2024 17:41

Nowi wicewojewodowie podkarpaccy powołani

Napisał

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała Wiesława Buża i Pawła Bartoszka na stanowiska wicewojewodów podkarpackich.

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul ogłosiła powołanie Wiesława Buża i Pawła Bartoszka na wicewojewodów podkarpackich. Nominacje zostały wręczone podczas konferencji prasowej.

Wiesław Buż, absolwent studiów z organizacji i zarządzania, posiada doświadczenie w zarządzaniu w spółkach Skarbu Państwa i spółdzielczości. Był radnym Rady Miasta Rzeszowa i posłem na Sejm RP. Jako wicewojewoda będzie odpowiedzialny za nadzór nad Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Wojewódzkim Zespołem do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, a także nadzorować będzie Wojewódzkie Inspektoraty: Farmaceutyczny, Inspekcji Handlowej i Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Paweł Bartoszek, absolwent zarządzania i informatyki oraz były starosta tarnobrzeski, będzie nadzorował Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wojewódzką Inspekcję Geodezyjną i Kartograficzną. Będzie również odpowiedzialny za Wojewódzką Państwową Straż Rybacką oraz Wydziały Środowiska i Rolnictwa w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Obaj nowo powołani wicewojewodowie wyrazili gotowość do efektywnej współpracy z podlegającymi im wydziałami i instytucjami.

Czytany 128 razy
Odsłon artykułów:
17368473

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…