środa, 07 luty 2024 19:11

Wójt gminy Szerzyny z zarzutami prokuratorskimi

Napisał

Grzegorz G., wójt gminy Szerzyny, został zatrzymany na podstawie zarzutów "kłamstwa urzędniczego". Jest to część większego śledztwa obejmującego także inne osoby z lokalnej administracji samorządowej.

Grzegorz G., pełniący funkcję wójta gminy Szerzyny, został zatrzymany w związku z zarzutami dotyczącymi "kłamstwa urzędniczego". Prokuratura Okręgowa w Krakowie, która prowadzi dochodzenie, podjęła decyzję o jego zatrzymaniu, lecz zdecydowano się na niearesztowanie samorządowca, który ma stawić czoło zarzutom z wolnej stopy.

Zarzuty przedstawione wójtowi wiążą się z działaniami, które mogły przekraczać uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Śledztwo w tej sprawie jest powiązane z wcześniejszymi działaniami wobec innych osób z lokalnej administracji samorządowej, w tym starosty tarnowskiego, Romana Ł., oraz dyrektorki PCPR, Anny G. 

Czytaj także: Śledztwo w sprawie podejrzeń o nadużycia w Tarnowie: Starosta i Dyrektor PCPR zatrzymani

Wójtowi, oprócz zarzutu "kłamstwa urzędniczego", zarzuca się również przekroczenie uprawnień oraz oszustwo. Podobne zarzuty dotyczą również notariusza Wojciecha W., który miał uczestniczyć w nieprawidłowościach związanych z przejęciem nieruchomości. W stosunku do obu zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policyjny i zabezpieczenie majątkowe.

Prokuratura podkreśla, że śledztwo jest w toku i nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Zatrzymanie wójta gminy Szerzyny jest jednym z etapów prowadzonego dochodzenia mającego na celu wyjaśnienie okoliczności zarzutów i ewentualne pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich osób zaangażowanych w nieprawidłowości.

Czytany 2597 razy
Odsłon artykułów:
17385472

Odwiedza nas 221 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…